portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » ENERGIA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ENERGIA

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    

JAki Dostawca
  TAURON
  DUON
  TELEZET
  ERGO
  ENERGA
  PGNIG
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 19:32    Temat postu: ENERGIA

http://www.maszwybor.ure.gov.pl/

http://optimalenergy.pl/

Chciałbym oszczędzić na energii i szukam sposobów.
zamieniłem energooszczedne żarówki na LED ciągną zalęży jaka 2,6W do 8W.
Wszystkie agd, żelazko, pralka laptopy ciągną mało a++.

Rocznie ciągne 1400-1700
Posiadam oferte z tauronu g11/ okres rozliczenia 6m

http://www.tauron-dystrybucja.pl/pl/dla_domu/strefa_klienta/change/taryfa-g11-dolny_slask_i_opolszczyzna

Korzystając z kalkulatora rządowego:
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

Moge oszczędzić 100-200zł
Biore pod uwage
http://www.telezet.pl/energia-dla-domu-za-50-ceny/

Duon i Ergon.
Czy ktoś ma doświadczenie ze zmianą operatora energii?
Czy ktoś może polecić może jakiegoś dostawce innego może jeszcze taniej.
Albo na jakie gwiazdki zwrócić uwagę ?
maniks 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 17, 2013 16:19
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 16:13    Temat postu: Re: ENERGIA

Co do oszczędności w domu w tej chwili Tauron wcale nie ma korzystnej oferty ponieważ dorzuca do niej opłatę handlową, która tak naprawdę "zabija" wszelkie oszczędności.

Na dzień dzisiejszy jedyną sensowną ofertę ma firma Energa.
Tam można na energii czynnej ( czyli na tym co faktycznie zużywamy) zaoszczędzić 23% co daje w sumie oszczędności rzędu 12-15 % w skali roku na całościowej fakturze.
Dodatkowym atutem jest to, że to firma z ugruntowaną pozycją na rynku, która nie zniknie z dnia na dzień, ma udziały skarbu państwa i w umowach nie ma ukrytych dodatkowych opłat.


Pracuje w branży od kilku lat i wiem jakie kto ma oferty.
Co do firm typu Duon to nie mam do nich zaufania bo często u prywatnych sprzedawców w umowach są niekorzystne zapisy.
Odradzam również Energetyczne Centrum ( czyli Energia dla Firm) bo potrafią wysyłać do klientów bardzo zawyżone prognozy oraz dorzucają czasami ubezpieczenie, które najtańsze nie jest.

Ja już zmieniłem sobie umowę i przeszedłem do Energa jak ktoś chętny to mogę podać numer do kompetentnego handlowca od nich.
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 16:17    Temat postu: Re: ENERGIA

maniks napisał:
Co do oszczędności w domu w tej chwili Tauron wcale nie ma korzystnej oferty ponieważ dorzuca do niej opłatę handlową, która tak naprawdę "zabija" wszelkie oszczędności.

Na dzień dzisiejszy jedyną sensowną ofertę ma firma Energa.
Tam można na energii czynnej zaoszczędzić 23% co daje w sumie oszczędności rzędu 12-15 % w skali roku na całościowej fakturze.
dodatkowym atutem jest to, że to firma z ugruntowana pozycją na rynku, która nie zniknie z dnia na dzień, ma udział skarbu państwa i w umowach nie ma ukrytych dodatkowych opłat.


Pracuje w branży od kilku lat i wiem jakie kto ma oferty.
Co do firm typu Duon to nie mam do nich zaufanie bo często u prywatnych sprzedawców w umowach są niekorzystne zapisy.
Odradzam również Energetyczne centrum bo potrafią wysyłać do klientów bardzo zawyżone prognozy oraz dorzucają czasami ubezpieczenie, które najtańsze nie jest.

Ja już zmieniłem sobie umowę i przeszedłem do Energa jak ktoś chętny to mogę podać numer do kompetentnego handlowca od nich.



Daj jak mozesz numer, bo ja juz do nich napisalem ale sie nie odzywaja. Dzowniłęm ale automat tylko odbiera nacisnij jeden albo dwa
maniks 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 17, 2013 16:19
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 16:28    Temat postu: Re: ENERGIA

Tomek Bratkowski przedstawiciel Energa 793526004
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 21:25    Temat postu: Re: ENERGIA

Widze jeśt u nas duża konkurencja :


Zespół Energetycznego Centrum

e-mail: tani.prad@energetycznecentrum.pl
ul. Graniczna 17
26-604 Radom
Infolinia: 801 450 550

www.energetycznecentrum.pl



Cennik MEGA Tauron 20-06-2013.pdf
 Opis:
cennik1


Pobierz


Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 21:26    Temat postu: Re: ENERGIA

maniks napisał:
Tomek Bratkowski przedstawiciel Energa 793526004

Chyba ta oferta jest najlepsza



Oferta krótka 2013 G11.pdf
 Opis:
oferta


Pobierz


Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 21:30    Temat postu: Re: ENERGIA

sciema od:


Telezet
ul. Żelazna 6
76-200 Słupsk
tel. +48 22 213 13 50, fax. +48 22 213 13 53
E-Mail: bok@telezet.pl
www.telezet.pl



Gmail - Oferta Energia dla domu za 50% - Telezet.pdf
 Opis:
telezet


Pobierz


Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 21:31    Temat postu: Re: ENERGIA

DUON:


Darmowy Prąd dla Bydgoszczy/Wrocławiu:
http://www.duon.pl/new/lista-stron/245/sprz-energii-el/dla-domu/darmowy-prad/

Przez Internet Najtaniej:
http://www.duon.pl/new/lista-stron/245/sprz-energii-el/dla-domu/pin/

Prąd Taki jak Ty:
http://www.duon.pl/new/lista-stron/245/sprz-energii-el/dla-domu/prad_taki_jak_ty/

W celu skorzystania z oferty proszę o przesłanie skanu faktury za energię elektryczną z nr PPE i nr grupy taryfowej i danymi osobowymi oraz podanie danych właściciela licznika: PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego. Proszę również podać deklarowane zużycie energii elektrycznej roczne lub miesięcznie.
Proszę również podać nazwę oferty z jakiej chce Pan skorzystać.

Pozdrawiam

Dorota Butkiewicz
Specjalista ds. sprzedaży

DUON Marketing and Trading S.A.
ul. Heweliusza 11
80-890 Gdańsk
58 58 58 690
maniks 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 17, 2013 16:19
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 21:43    Temat postu: Re: ENERGIA

jak mowiłem trzeba patrzeć na umowy, które zawierasz. W Duonie przeczytałem polowe umowy i juz widzę, że możesz dostać kare na wstępie za to, że nie uda się przeprowadzić zmiany sprzedawcy.
Jeżeli nie dostarczysz dokumentów w 5 dni możesz dostać karę a nie każdy pewnie ma aktualną fakturę za prąd.
Znam ludzi, którzy nie trzymają faktur, a jak podpiszą taką umowę to leżą, bo w Tauronie musisz minimum 2-3 tygodnie na duplikat czekać.
trex44 
   

VIP


Wiek: 56
Dołączył: Sob Lis 10, 2012 7:21
Posty: 617
Skąd: Di Trevi - I etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 21:58    Temat postu: Re: ENERGIA

maniks napisał:
możesz dostać kare na wstępie za to, że nie uda się przeprowadzić zmiany sprzedawcy.


Nie jest to przypadkiem tzw. "klauzula niedozwolona" ?
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 22:21    Temat postu: Re: ENERGIA

maniks napisał:
jak mowiłem trzeba patrzeć na umowy, które zawierasz. W Duonie przeczytałem polowe umowy i juz widzę, że możesz dostać kare na wstępie za to, że nie uda się przeprowadzić zmiany sprzedawcy.
Jeżeli nie dostarczysz dokumentów w 5 dni możesz dostać karę a nie każdy pewnie ma aktualną fakturę za prąd.
Znam ludzi, którzy nie trzymają faktur, a jak podpiszą taką umowę to leżą, bo w Tauronie musisz minimum 2-3 tygodnie na duplikat czekać.


Duona juz wyeliminowac,
Pokazuje tylko gdzie juz dostalem oferte bezposrednio od przedstawiciela.
narazie prowadzi energa Wink

Tak przy okazji ostatnio kontrolowalem swoj stan licznika, i zauważyłęm, że mój licznik rózni się od innych.
Rzuciłęm tylko okiem i te liczniki mojego typu mają więcej energi zużytej.
Przykładowo mój ponad 1000 jednostek a innego typu do 1000 jednostek kilka co sprawdziłęm.
Nie wiem czy czasem mój licznik dlatego jest większy, bo dokładniejszy?
maniks 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 17, 2013 16:19
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 22:28    Temat postu: Re: ENERGIA

Cytat:
Tak przy okazji ostatnio kontrolowalem swoj stan licznika, i zauważyłęm, że mój licznik rózni się od innych.
Rzuciłęm tylko okiem i te liczniki mojego typu mają więcej energi zużytej.
Przykładowo mój ponad 1000 jednostek a innego typu do 1000 jednostek kilka co sprawdziłęm.
Nie wiem czy czasem mój licznik dlatego jest większy, bo dokładniejszy?


Prawdopodobnie Tauron operuje kilkoma rodzajami liczników, a Ty trafiłeś na ten drugi Smile
Co do samych liczników to z tego co sie orientuje to ustawa wymusza na nich zmianę liczników ze starego typu ( analogowych) na cyfrowe, które wyczuwają nawet najdrobniejsze zużycie energii w domu.
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 22:40    Temat postu: Re: ENERGIA

maniks napisał:
Cytat:
Tak przy okazji ostatnio kontrolowalem swoj stan licznika, i zauważyłęm, że mój licznik rózni się od innych.
Rzuciłęm tylko okiem i te liczniki mojego typu mają więcej energi zużytej.
Przykładowo mój ponad 1000 jednostek a innego typu do 1000 jednostek kilka co sprawdziłęm.
Nie wiem czy czasem mój licznik dlatego jest większy, bo dokładniejszy?


Prawdopodobnie Tauron operuje kilkoma rodzajami liczników, a Ty trafiłeś na ten drugi Smile
Co do samych liczników to z tego co sie orientuje to ustawa wymusza na nich zmianę liczników ze starego typu ( analogowych) na cyfrowe, które wyczuwają nawet najdrobniejsze zużycie energii w domu.


Chyba wszyscy mamy nowe moj taki jak na zdjeciu



1.jpg
 Opis:
chyba nowy

1.jpg


Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 7:20    Temat postu: Re: ENERGIA

I już po wszystkich trochę szukania trochę analizy.
I Jak wyżej była dyskusja energa wygrała.
Czekam teraz na zmiane.

Wnioski:
- oszczędność znikoma na mieszkaniu w praktyce miesięcznie 10-20zł miesiecznie zależy ile się używa energii

- kontrolowanie co miesięczne Energi można sie zabezpieczyć aby nie przychodziły duże rachunki bo co miesiąc sie podaje stan licznika ale jak ktos nie chce to może korzystać z prognoz i nie podawać

- problemowe "jeszcze" rozliczanie za energie miesięcznie, bo trzeba płacić tauronowi za przesył a za energie nowemu operatorowi

- ciekawe doświadczenie aby poznać proces liczenia opłat.

- perspektywy na przyszłość, że można zaoszczędzić więcej, bo ja akurat wybrałem wariant odwrotny, że co roku energia tanieje o 2% kosztem długiej umowy 3 lata ale uważam warto.

- bezpieczeństwo stałych rachunków bez skokowych gwiazdek tauronowych np jak tauron dorzuca jak więcej używam to więcej płacimy w enerdze jest odwrotnie

JAk ktoś potrzebuje pomocy to z miłą chęcią podyskutuje.
Uważam temat z mojej strony za zamknięty, bo oszczędziłem na 5 piw więcej w miesiącu Wink
maniks 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 17, 2013 16:19
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 18:14    Temat postu: Re: ENERGIA

czyli 60 piw na rok Smile
plus kolejne lata czyli jakieś 180 piw zaoszczędzone Very Happy

Dodatkowo jeżeli ceny pójdą w górę to i piw będzie w lodówce więcej Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama