portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » Zarzadanie osiedlem(Zarzadca/uchwaly itp)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zarzadanie osiedlem(Zarzadca/uchwaly itp)

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
krzysiek007 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lut 16, 2013 6:49
Posty: 10
Skąd: W-w

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 21:19    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.
arekpro 
   

VIP


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 9:28
Posty: 567
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 21:43    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.

mysmy ochrone juz wczeniej na forum liczyli, nie jest to duza stawka.
Co do palcenia od metra - ja tez sie z tym nie zgadzam i zadna argumentacja mnei nei przekonala wg mnie powinno byc podzielone ilosc za ochrone na 179 mieszkan.
kitaszewski 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sie 10, 2012 12:59
Posty: 556
Skąd: kl1

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 0:34    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

arekpro napisał:
krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.

mysmy ochrone juz wczeniej na forum liczyli, nie jest to duza stawka.
Co do palcenia od metra - ja tez sie z tym nie zgadzam i zadna argumentacja mnei nei przekonala wg mnie powinno byc podzielone ilosc za ochrone na 179 mieszkan.


ale cudujecie.
a podlewanie roślin w jaki sposób byście rozliczyli?
agniecham 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Lis 22, 2012 8:49
Posty: 45
Skąd: 43c

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 1:04    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

kitaszewski napisał:
arekpro napisał:
krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.

mysmy ochrone juz wczeniej na forum liczyli, nie jest to duza stawka.
Co do palcenia od metra - ja tez sie z tym nie zgadzam i zadna argumentacja mnei nei przekonala wg mnie powinno byc podzielone ilosc za ochrone na 179 mieszkan.


ale cudujecie.
a podlewanie roślin w jaki sposób byście rozliczyli?


może niech za windę nie płacą mieszkańcy parteru pod warunkiem, że nie będą z niej korzystać zjeżdżając do garażu, a mieszkańcy 3 i 4 piętra niech nie płacą za podlewanie kwiatków ( czemu mam płacić jak ich nie widzę?)...
arekpro 
   

VIP


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 9:28
Posty: 567
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 7:50    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

agniecham napisał:
kitaszewski napisał:
arekpro napisał:
krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.

mysmy ochrone juz wczeniej na forum liczyli, nie jest to duza stawka.
Co do palcenia od metra - ja tez sie z tym nie zgadzam i zadna argumentacja mnei nei przekonala wg mnie powinno byc podzielone ilosc za ochrone na 179 mieszkan.


ale cudujecie.
a podlewanie roślin w jaki sposób byście rozliczyli?


może niech za windę nie płacą mieszkańcy parteru pod warunkiem, że nie będą z niej korzystać zjeżdżając do garażu, a mieszkańcy 3 i 4 piętra niech nie płacą za podlewanie kwiatków ( czemu mam płacić jak ich nie widzę?)...

wg mni eochrona podlewanie kwaitow itp - placone za mieszkanie, jedno mieszkanie jedna czesc. Nie ma zadnego ograniczenia w uzywaniu czesci wspolnej. Windy tez dostepne i mozna nimi jezdzic Wink
kitaszewski 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sie 10, 2012 12:59
Posty: 556
Skąd: kl1

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 8:34    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

arekpro napisał:
agniecham napisał:
kitaszewski napisał:
arekpro napisał:
krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.

mysmy ochrone juz wczeniej na forum liczyli, nie jest to duza stawka.
Co do palcenia od metra - ja tez sie z tym nie zgadzam i zadna argumentacja mnei nei przekonala wg mnie powinno byc podzielone ilosc za ochrone na 179 mieszkan.


ale cudujecie.
a podlewanie roślin w jaki sposób byście rozliczyli?


może niech za windę nie płacą mieszkańcy parteru pod warunkiem, że nie będą z niej korzystać zjeżdżając do garażu, a mieszkańcy 3 i 4 piętra niech nie płacą za podlewanie kwiatków ( czemu mam płacić jak ich nie widzę?)...

wg mni eochrona podlewanie kwaitow itp - placone za mieszkanie, jedno mieszkanie jedna czesc. Nie ma zadnego ograniczenia w uzywaniu czesci wspolnej. Windy tez dostepne i mozna nimi jezdzic Wink


po to są udziały, które zależnie od posiadanych m2 mieszkania przekładają się na to ile "masz" części wspólnej. Ochroniarz pilnujący części wspólnej pilnuje odpowiednio więcej/mniej "Twojej" części wspólnej.
Takie kombinowanie co by tu pozmieniać, żeby płacić mniej, bo domyślam się, że taki jest zamysł. Nie jest to nowością, że więcej m2 = większe opłaty...
Skoro przewracając sposób rozliczania to zmieńmy sposób głosowania jedno mieszkanie = jeden głos...
krzysiek007 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lut 16, 2013 6:49
Posty: 10
Skąd: W-w

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 8:46    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

kitaszewski to już nawet nie chodzi o ochronę tylko o horrendalnie wysokie opłaty... Jak Tobie nie przeszkadza, że ktoś ostro Cię wali to sobie płać.
kitaszewski 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sie 10, 2012 12:59
Posty: 556
Skąd: kl1

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 8:53    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

krzysiek007 napisał:
kitaszewski to już nawet nie chodzi o ochronę tylko o horrendalnie wysokie opłaty... Jak Tobie nie przeszkadza, że ktoś ostro Cię wali to sobie płać.


za poprzednie mieszkanie z takim samym m2 płaciłem ciut więcej a nie było tam ochrony, podlewania kwiatków i takiego sprzątania klatek więc przywykłem, że takie są opłaty.
Skoro uważacie, że płacimy więcej niż rynkowo to w Atrium trzeba przeglądnąć ile i za co płacimy.
Currawong 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 09, 2012 16:42
Posty: 55
Skąd: Wrocław-Tarnogaj

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 10:50    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.


Akurat jeśli chodzi o Ochronę to płacimy mało (już biorąc pod uwagę korektę po uwzględnieniu II-go etapu)i do tego nie ma co wnosić uwag, bo to niewielka częśc składowa opłaty. Co dla mnie jest dziwne to to, że w nocy np. na klatkach w etapie II pali się światło, po co? Po co też ogólnie tyle oświetlenia, to marnotrastwo energii za którą ostatecznie płacimy my. Sprzątanie w zimie częściej?... Pewnie tak, bo dużo błota się wnosi, ale np. wiosna - lato raz w tygodniu pewnie by w zupełności wystarczyło. Podlewanie i dbanie o "zieleń" - ale o jaką zieleń w zimie, bo chyba nie o te wyschnięte badylki wydostające się spod śniegu? Chyba za to za okres zimowy nie płacimy...a jeśli tak, to konkretnie za co?No i czy obecność osób opiekujących się/dbających o osiedle jest potrzebna tak często - prawie codziennie, czy można by ograniczyć tę obłsługę, tak aby zmniejszyć nasze koszty.

Tam gdzie można uszczknąć warto to zrobić, żeby opłaty nie szybowały w górę w nieskończoność, ale z drugiej strony - to osiedle - z założenia - ma podwyższony standard i trudno będzie zniwelować opłaty do poziomu opłat w betonowych blokowiskach, choć tam też ludzie płacą całkiem sporo. I to - na nasze niestety - też trzba wziąć pod uwagę.
kitaszewski 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sie 10, 2012 12:59
Posty: 556
Skąd: kl1

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 11:11    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

Currawong napisał:
Co dla mnie jest dziwne to to, że w nocy np. na klatkach w etapie II pali się światło, po co? Po co też ogólnie tyle oświetlenia, to marnotrastwo energii za którą ostatecznie płacimy my.


tsaaa od świateł na placu zabaw to mam całą noc w sypialni jasno jakby lampka nocna była włączona.
Ale to z tym światłem tak jest jak Pan Paweł mówił wyłączy jakieś światło dla oszczędności, a na następny dzień ktoś dzwoni, że światła nie ma...
Currawong 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 09, 2012 16:42
Posty: 55
Skąd: Wrocław-Tarnogaj

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 11:16    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

No na pewno duchy harcujące w nocy w drugim etapie zmartwiłyby się bardzo jakby tam im światło zgasić na klatkach schodowych....to tak a propos tego co Pan Paweł mówił... Wink
Mariusz1701 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lip 03, 2012 20:36
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 16:58    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

kitaszewski napisał:
krzysiek007 napisał:
kitaszewski to już nawet nie chodzi o ochronę tylko o horrendalnie wysokie opłaty... Jak Tobie nie przeszkadza, że ktoś ostro Cię wali to sobie płać.


za poprzednie mieszkanie z takim samym m2 płaciłem ciut więcej a nie było tam ochrony, podlewania kwiatków i takiego sprzątania klatek więc przywykłem, że takie są opłaty.
Skoro uważacie, że płacimy więcej niż rynkowo to w Atrium trzeba przeglądnąć ile i za co płacimy.


A był w tym czynszu za poprzednie mieszkanie uwzględniony fundusz remontowy, bo za to jeszcze nie płacimy, bo wszystko jest jeszcze na gwarancji. Ciekawe ile on będzie wynosił. Sad
michaus 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 02, 2012 22:20
Posty: 130
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 19:00    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

Currawong napisał:
krzysiek007 napisał:
Ok, dzięki poproszę I tak uważam, że mimo wszystko cena jest zdecydowanie za wysoka. Również za ochronę płacimy zdecydowanie za dużo (i dlaczego jest to płacone od metra?) Rozmawiałem ze znajomym, z jednej z firm ochroniarski i był zszokowany wysokością opłaty...

Jak też to wszystko ogarnę koniecznie będzie trzeba ten temat poruszyć w marcu.


Akurat jeśli chodzi o Ochronę to płacimy mało (już biorąc pod uwagę korektę po uwzględnieniu II-go etapu)i do tego nie ma co wnosić uwag, bo to niewielka częśc składowa opłaty. Co dla mnie jest dziwne to to, że w nocy np. na klatkach w etapie II pali się światło, po co? Po co też ogólnie tyle oświetlenia, to marnotrastwo energii za którą ostatecznie płacimy my. Sprzątanie w zimie częściej?... Pewnie tak, bo dużo błota się wnosi, ale np. wiosna - lato raz w tygodniu pewnie by w zupełności wystarczyło. Podlewanie i dbanie o "zieleń" - ale o jaką zieleń w zimie, bo chyba nie o te wyschnięte badylki wydostające się spod śniegu? Chyba za to za okres zimowy nie płacimy...a jeśli tak, to konkretnie za co?No i czy obecność osób opiekujących się/dbających o osiedle jest potrzebna tak często - prawie codziennie, czy można by ograniczyć tę obłsługę, tak aby zmniejszyć nasze koszty.

Tam gdzie można uszczknąć warto to zrobić, żeby opłaty nie szybowały w górę w nieskończoność, ale z drugiej strony - to osiedle - z założenia - ma podwyższony standard i trudno będzie zniwelować opłaty do poziomu opłat w betonowych blokowiskach, choć tam też ludzie płacą całkiem sporo. I to - na nasze niestety - też trzba wziąć pod uwagę.


Podwyższony standard z założenia? A skąd takie informacje i wnioski?

Moim zdaniem wystarczy pogasić światła tam gdzie jest to niepotrzebne i ograniczyć usługi. Co prawda nasze osiedle jest wypucowane w środku codziennie i i świeci się jak choinka, ale my za to płacimy nie małą kasę, a wzrasta prestiż dla dewelopera, bo co przyjdzie jakiś nowy klient, to stwierdzi, że ładnie. Bo ładnie - ale my za to płacimy. A tymczasem furtka się zepsuła na amen po pół roku, o zapadających się studzienkach na drodze nie wspominając.
Currawong 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 09, 2012 16:42
Posty: 55
Skąd: Wrocław-Tarnogaj

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 20:07    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

Że jest to podwyższony standard widać "na oko" i porównując to osiedle z wieloma innymi w mieście. Mówi o tym także sam deweloper, np:

"Zamieszkaj na osiedlu, które zdobyło tytuł Inwestycji Roku 2012 za wysoką jakość materiałów, architekturę oraz optymalne i innowacyjne rozwiązania"
To wszystko to ponad zwyczajny standard (nawet to że będzie fonatnna, prywatny placyk zabaw, sporo docelowej zieleni, kamery, wideodomofony itp.) i za to też się płaci.

Myślę, że jeśli chodzi o części wspólne to zdecydowanie trzeba sprawdzić za co najwięcej płacimy, ile kosztuje nas zużycie energii, osoby sprzątające, utrzymanie zieleni (czy to jest adekwatne do tego co się faktycznie robi) i analiza pozostałych punktów z listy opłat. Jak dostaniemy np. rozpiskę kosztów do poszczególnych "pozycji" w przedziale np. ostatnich 5-u miesięcy można by było zobaczyć, za co my tyle płacimy i dlaczego tak drogo. Bo jeśłi to prawda, że funduszu jeszcze nie opłacamy, to to jest dużo.
kitaszewski 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pią Sie 10, 2012 12:59
Posty: 556
Skąd: kl1

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 21:03    Temat postu: Re: Opłaty za części wspólne

Mariusz1701 napisał:
kitaszewski napisał:
krzysiek007 napisał:
kitaszewski to już nawet nie chodzi o ochronę tylko o horrendalnie wysokie opłaty... Jak Tobie nie przeszkadza, że ktoś ostro Cię wali to sobie płać.


za poprzednie mieszkanie z takim samym m2 płaciłem ciut więcej a nie było tam ochrony, podlewania kwiatków i takiego sprzątania klatek więc przywykłem, że takie są opłaty.
Skoro uważacie, że płacimy więcej niż rynkowo to w Atrium trzeba przeglądnąć ile i za co płacimy.


A był w tym czynszu za poprzednie mieszkanie uwzględniony fundusz remontowy, bo za to jeszcze nie płacimy, bo wszystko jest jeszcze na gwarancji. Ciekawe ile on będzie wynosił. Sad


Fakt tam był fundusz remontowy. Teraz nie płacimy, a trzeba to załatwić na najbliższym zebraniu i zacząć zbierać jakąś kasę na cele remontowe.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 19 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama