portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    

Dlaczego powinnismy zmienic Zarządce
  Dba o interesy swoje i developera
  Nie potrafi rozmawiać z ludźmi
  Jest super Zarządcą i powinien zostać
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
nussnuez 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 28, 2013 11:56
Posty: 26
Skąd: DW

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 11:22    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Widziałem ogłoszenie na tablicy odnośnie zmiany zarządcy. Napisze tak. Ogólnie dynda mi to jakie zmiany proponują wprowadzić na tym osiedlu najbardziej aktywni. Pośrednio zmiana zarządcy jednak mnie dotyczy. Zagrajmy w otwarte karty. Panie jimbim niestety kojarzę Pana i czy aby Pan lub Pana małżonka nie jest komornikiem? Czy nie chce Pan aby wprowadzić na to osiedle swojego człowieka aby prowadzić windykację dłużników. Czy zmiana zarządcy ma przynieść korzyści wszystkim mieszkańcom, czy patrzy Pan tylko na swój interes?
Jak dotąd mój zwrot za mieszkanie wynosił w granicach 1400 zł. Jeśli zwrot się zmniejszy chciałbym wiedzieć komu za to podziękować.
Mi Pan nie musi odpowiadać, potrafię łączyć niektóre fakty. Niech Pan odpowie mieszkańcom tego osiedla
colaaPL 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 04, 2013 9:47
Posty: 202
Skąd: 39C

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 12:19    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

nussnuez napisał:
Widziałem ogłoszenie na tablicy odnośnie zmiany zarządcy. Napisze tak. Ogólnie dynda mi to jakie zmiany proponują wprowadzić na tym osiedlu najbardziej aktywni. Pośrednio zmiana zarządcy jednak mnie dotyczy. Zagrajmy w otwarte karty. Panie jimbim niestety kojarzę Pana i czy aby Pan lub Pana małżonka nie jest komornikiem? Czy nie chce Pan aby wprowadzić na to osiedle swojego człowieka aby prowadzić windykację dłużników. Czy zmiana zarządcy ma przynieść korzyści wszystkim mieszkańcom, czy patrzy Pan tylko na swój interes?
Jak dotąd mój zwrot za mieszkanie wynosił w granicach 1400 zł. Jeśli zwrot się zmniejszy chciałbym wiedzieć komu za to podziękować.
Mi Pan nie musi odpowiadać, potrafię łączyć niektóre fakty. Niech Pan odpowie mieszkańcom tego osiedla


Kolego możesz jaśniej wytłumaczyć o co Tobie chodzi?
jimbim 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 18, 2015 22:58
Posty: 43
Skąd: w-w

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 7:16    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

nussnuez napisał:
Widziałem ogłoszenie na tablicy odnośnie zmiany zarządcy. Napisze tak. Ogólnie dynda mi to jakie zmiany proponują wprowadzić na tym osiedlu najbardziej aktywni. Pośrednio zmiana zarządcy jednak mnie dotyczy. Zagrajmy w otwarte karty. Panie jimbim niestety kojarzę Pana i czy aby Pan lub Pana małżonka nie jest komornikiem? Czy nie chce Pan aby wprowadzić na to osiedle swojego człowieka aby prowadzić windykację dłużników. Czy zmiana zarządcy ma przynieść korzyści wszystkim mieszkańcom, czy patrzy Pan tylko na swój interes?
Jak dotąd mój zwrot za mieszkanie wynosił w granicach 1400 zł. Jeśli zwrot się zmniejszy chciałbym wiedzieć komu za to podziękować.
Mi Pan nie musi odpowiadać, potrafię łączyć niektóre fakty. Niech Pan odpowie mieszkańcom tego osiedla


Panie nussneuz, na szczęście Pana nie kojarzę. Rzeczywiście tak jest, ale nawet o tym nie pomyślałem (bo od windykacji do postępowania egzekucyjnego daleka droga).

A czyżby nagle Pan zaczął zalegać z czynszem, że tak się boi windykacji? Uważam, że wszelkie należności trzeba egzekwować, najpierw polubownie, a potem na drodze sądowej.
Bo dlaczego pozostali mieszkańcy mają płacić za tych, którzy nie regulują swoich zobowiązań?

Ale skoro wpadł Pan na taki pomysł, jeśli wspólnota skieruje wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego do mojej żony, będzie miała obowiązek przeprowadzić skuteczną egzekucję.

Jeśli kojarzy Pan moją małżonkę to zapewne wie, że jest bardzo skutecznym komornikiem.
jimbim 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 18, 2015 22:58
Posty: 43
Skąd: w-w

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 22:06    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Jutro o g. 20.00 odbędzie się spotkanie w sprawie zmiany zarządcy - zbieramy się przed g. 20.00 pod klatką 41C i udamy się do hali garażowej w II i III etapie.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH!
jimbim 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Mar 18, 2015 22:58
Posty: 43
Skąd: w-w

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 22:10    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Zgodnie z ustaleniami utworzyłem skrzynkę mailową:
"osiedleditrevi@gmail.com"

Proszę Was o przesyłanie następujących danych:
Imię i nazwisko
Numer budynku
Numer lokalu
adres e-mail
Numer telefonu (opcjonalnie)
Głos za zmianą zarządcy/ustanowieniem Zarządu
Głos przeciw zmianie zarządcy/ustanowieniem Zarządu

Może być w formie excela lub wiadomości i tak doklejam to do innego pliku
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 22:53    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Ale szybki jesteś miałem to zaproponować ;-]

To może coś innego zaproponuje
Spotkania f2f w małym gronie jak ktoś chętny to nie pisać tylko wpadać f2f.

Pisać kiedy gdzie spotkanie i więcej się uzgodni.
Dzisiejsze spotkanie było owocne
Wiemy że wiele osób chce zmiany ale mało osób chce się angażować fajnie jakby był reprezentant każdego bloku jak było wspomniane
midori83 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Mar 22, 2016 12:08
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 12:19    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Ja nie bardzo rozumiem czemu Wy chcecie odwołać zarządcę. Wydaje mi się że co niektórzy mają za dużo czasu albo prywatny interes w tym żeby zarządcę odwołać. Ja np. kupiłem mieszkanie po to żeby w nim mieszkać.
I mieszkam już kilka lat i nie mam uwag. Osiedle jest czyste, śmieci są wywożone, wszystkie niezbędne przeglądy też są robione.
Mi się mieszka dobrze, a ci co chcą odwołać zarządcę chcą oddać osiedle do zarządzania korporacji. I to ma nam wyjść na plus?
Mamy zarządcę praktycznie na miejscu i w razie "w" zjawia się na zawołanie. Stara się i dogląda go osobiście. Wiele spraw załatwia też z inwestorem. To wszystko się zmieni jak oddamy władanie do firmy która opiekuje się dziesiątkami osiedli i nie wierzę, że zrobi to lepiej niż dotychczasowy.
Na koniec jeszcze chciałbym uświadomić wszystkich niezadowolonych, że zarządca to nie konsjerż i nie spełnia Waszych wszystkich zachcianek
jaco71 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 20, 2012 13:18
Posty: 299
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 15:02    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

ja chcialbym dodac swoje 3 grosze to co mnie denerwuje:
- uchwa?y o samodomykaczach caly czas wisza w powietrzu a ludzie chamy zbolale nie domykaja bramek i kreca sie menele po osiedlu, bo sie paniusi bramki domknac za soba...
- zarowki w windzie w jednej z bram od dwoch tygodni sa spalone. wczoraj zadzwonilem zglosic to i pani powiedziala ze od 2 tyg ma juz zgloszenie no i trzeba zamowic zasilacz (tzn ze nadala go nie zamowili)
- tak samo ta blokada na drzwiach wejsciowych glownych, urwana od jakiegos czasu i brama zostaje otwarta, bo sie stopka nie blokuje w pionie
- przechodzenie ludzi przez otwierajaca sie brame, bo jest wygodniej (po 1 ochrona nic z tym nie robi a mogliby upominac ludzi), po za tym wchodza pod maske bo on zdazy przejsc i nawet nie patrzy jak idzie
- glosowania np nad uchwalami; zyjemy w takich latach ze jednak glosowanie przez internet jest mozliwe i dosc popularne a my jestesmy jacys zacofani i nie dziwie sie ze polowa leni nie glosuje bo sie nie chce isc do skrzynki i wrzucic listu
- parkowanie samochodow na drogach osiedlowych, niszczenie przez nich zieleni tak jak baran z Volvo (rejstr EWE.....) z przyczepka z niedzieli na poniedzialek, zastawil nie dosc ze droge osiedlowa to jeszcze przejechal po zieleni niszczac ja. straz miejska oczywiscie nie zareagowala, nie wiedziec czemu;

To nie to ze jestem za zmiana zarzadcy. Jesli terazniejszy poprawi swoje dzialania to czemu nie zostawic go. Idzmy z pradem a nie pod prad.

PS pisalem bez polskich liter bo widzialem ze cos sie pomerdalo na forum i dlatego wolalem nie stawiac krzaczkow
rookie9 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 24, 2013 13:22
Posty: 58
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 15:22    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

midori83 napisał:
Ja nie bardzo rozumiem czemu Wy chcecie odwołać zarządcę. Wydaje mi się że co niektórzy mają za dużo czasu albo prywatny interes w tym żeby zarządcę odwołać. Ja np. kupiłem mieszkanie po to żeby w nim mieszkać.
I mieszkam już kilka lat i nie mam uwag. Osiedle jest czyste, śmieci są wywożone, wszystkie niezbędne przeglądy też są robione.
Mi się mieszka dobrze, a ci co chcą odwołać zarządcę chcą oddać osiedle do zarządzania korporacji. I to ma nam wyjść na plus?
Mamy zarządcę praktycznie na miejscu i w razie "w" zjawia się na zawołanie. Stara się i dogląda go osobiście. Wiele spraw załatwia też z inwestorem. To wszystko się zmieni jak oddamy władanie do firmy która opiekuje się dziesiątkami osiedli i nie wierzę, że zrobi to lepiej niż dotychczasowy.
Na koniec jeszcze chciałbym uświadomić wszystkich niezadowolonych, że zarządca to nie konsjerż i nie spełnia Waszych wszystkich zachcianek


dla mnie nawet jesli nie bedzie zadnej zmiany chocby na odrobine lepiej to i tak zmiana zarzadcy mi pasuje, glownie z tego powodu
ze Przyczyna jest bucem i arogantem, ktory wszystko robi z wielka laska, ma kompleksy i granicznie minimalne zdolnosci interpersonalne
bang!
dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 11:24    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Zgadzam się z przedmówca co do charakteru p. Pawła. Może ktoś kto nie miał z nim do czynienia nie widzi potrzeby zmiany ale w wielu sytuacjach zarówno p. Paweł, jak i zespół biura Atrium wykazał się niekompetencją i arogancją.
1. jeżeli zarządcy zależy na jakieś uchwale to doprowadza ją do uchwalenia, w innych przypadkach stwierdza, że problemem są mieszkańcy. Z e-maila p. Pawła: "Metoda głosowania jest jak najbardziej prawidłowa i skuteczna. Niewystarczająca ilość głosów i brak podjęcia dotychczas poddanych pod głosowanie uchwał nie wynika z metody głosowania tylko braku zainteresowania sprawami WM. Aby nie tkwić w permanentnym pakcie wystarczy wziąć kartę którą ktoś dostarczył do skrzynki na listy, wypełnić i nawet wrzucić do naszej skrzynki przy klatce 43a podczas wyrzucania śmieci, pójścia na spacer czy idąc do sklepiku.
Jak pisałem wcześniej - wszystkie dotychczasowe poddane pod głosowanie
uchwały byłyby z pewnością realizowane gdyby zostały podjęte np. na realizację stojaków na rowery".

2. Zarządca na informację o tym, żeby wprowadzić głosowanie elektroniczne stwierdził, że takowe już funkcjonuje - "Ale Państwo możecie głosować przez internet. Otrzymujemy bardzo dużo podpisanych kart do głosowania tą drogą. Można jeszcze przesłać kartę ze swoim głosem pocztą tradycyjną.". Pan Paweł uznał, że przesłanie skanu podpisanej uchwały jest głosowaniem elektronicznym, czyli teoretycznie nowoczesne osiedle jest dalej w epoce kamienia łupanego.
3. pracownica atrium na prośbę o przestawienie anteny, tak żeby odbierać nowe kanały telewizji naziemnej nadawane ze SkyTowera - zamiast zbadać temat - odpisała, że się nie da "Jeżeli właściciele nieruchomości będą chcieli wydatkować pieniądze wspólnoty na przestawienie lub zakup anten to taką usługę zlecimy. Na dzień dzisiejszy, żaden właściciel nie zgłaszał nam takiej potrzeby." . Pominę fakt, że po bojach, zostało to zrobione, bo przestawienie anteny nie wymagało kupienia niczego. Niestety trzeba było sporo się nawalczyć, bo nikomu z Atrium nie chciało się zgłębić tematu.
4. Jakieś dwa czy trzy lata temu na spotkanie WM, gdy po raz pierwszy podjęto temat stojaków, p. Paweł stwierdził, że nie ma przestrzeni aby takowe ustawić, gdy zaproponowałam jakieś miejsca to zostałam niemal wyśmiana ale jednocześnie p. Paweł miał przejrzeć plany i zweryfikować, gdzie jednak można byłoby coś postawić - czekam do dnia dzisiejszego a temat jest raczej odświeżany, więc nie można zwalić na sklerozę.
5. Kiedyś miałam sytuację potencjalnego zalania sąsiada z boku i p. Paweł na spotkaniu zeznał, że nie ma jawnej przyczyny po mojej stronie mogącej stanowić źródło zalania - zostały zrobione pomiary i wszystko było czysto. Zadeklarowałam jednak poniesienie kosztów malowania ściany u sąsiada, co p. Paweł uznał chyba za przyznanie się do winy bo wysłał oświadczenie do ubezpieczyciela, że ponoszę winę za zalanie. Hipokryzja.

Powodów zmiany zarządcy można podać mnóstwo.
mwoz123 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 30, 2013 21:55
Posty: 98
Skąd: 3etap

PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 21:23    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

jimbim napisał:
Zgodnie z ustaleniami utworzyłem skrzynkę mailową:
"osiedleditrevi@gmail.com"

Proszę Was o przesyłanie następujących danych:
Imię i nazwisko
Numer budynku
Numer lokalu
adres e-mail
Numer telefonu (opcjonalnie)
Głos za zmianą zarządcy/ustanowieniem Zarządu
Głos przeciw zmianie zarządcy/ustanowieniem Zarządu

Może być w formie excela lub wiadomości i tak doklejam to do innego pliku


Na tego maila trzeba wysłać te dane?
bo wysłałem Ci jimbim po spotkaniu na PW te dane ale widzę że do tej pory nie odczytałeś wiadomości.
Wtedy dostanie się dostęp do tego maila czy jak? bo jakoś nie kumam o jak ma być z excelem?
arekpro 
   

VIP


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 9:28
Posty: 567
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:34    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Hej
mam pytanie czy temat "zmiana zarzadcy" zyje czy moge juz odpiac temat z tablicy?
redcard 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Pon Lip 27, 2015 17:05
Posty: 4
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Paź 22, 2016 8:50    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

"Zdaniem eksperta, częstym oszustwem bywa również przymuszanie nabywców do uiszczania bardzo wysokich opłat za zarządzanie ich budynkiem przez dewelopera lub przez powiązaną z nim spółkę, która występuje w roli zarządcy nieruchomości. Co warto podkreślić, takie działanie jest niezgodne z prawem, gdyż w tym wypadku deweloper wykorzystuje swoją przewagę kontraktową. W praktyce oznacza to brak możliwości zakupu nieruchomości, jeśli warunki nie zostaną zaakceptowane przez klienta w całości."

Materiał szerzej: http://m.onet.pl/biznes/kraj,m86kzt .
Tak więc zapis w umowie wskazujący atrium jako zarzadce z góry narzuconego łatwo można podważyć w sądzie i po wyborze nowego kosztami zmiany wpisów w KW obciażyc lokum
Kwadreiro 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lis 29, 2014 8:20
Posty: 2
Skąd: WR

PostWysłany: Sob Paź 22, 2016 22:24    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Przeważnie zarządca osiedla jest protegowanym dewelopera, który działa na Jego i swoją korzyść. Jako właściciele nieruchomości powinniśmy dokonać zmiany, która umożliwi zmniejszenie kosztów utrzymania osiedla, a tym samym obniżenie czynszów naszych mieszkań.
Następna plakatowa/inna akcja dotycząca zmiany zarządcy powinna zawierać w "reklamie" realne obniżenie kosztów utrzymania nieruchomości - być może taki argument zmobilizuje właścicieli do działania.
Osiedlowy Dział marketingu i promocji, zaangażowany w ostatnią i jak na razie chyba jedyną próbę zmiany zarządcy, niech zacznie ponownie działać.
Trzymam kciuki i służę pomocą!
Z sąsiedzkim pozdrowieniem
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 15:29    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Widze temat co roku wraca. Upada i sie ponownie podnosi.

Czuje, że kiedyś do skutku dojdzie, bo coraz lepiej sie znamy i juz są trzy osoby co chcą się zaangażować i co roku o jedna osobę się powiększa grono Wink

Przydało by się aby dwie osoby z każdego bloku.
NAjstarszy blok najsilniej się prezentuje zgraniem.

Czy może ktoś chętny byłby zaangażować sie z nowych bloków mam namyśli okolice fontanny i ,sklepów- fresha etc.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama