portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    

Dlaczego powinnismy zmienic Zarządce
  Dba o interesy swoje i developera
  Nie potrafi rozmawiać z ludźmi
  Jest super Zarządcą i powinien zostać
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
mmoniaaa 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Sty 15, 2014 17:28
Posty: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Paź 29, 2016 14:22    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Czy temat jest dalej aktualny ? Przyznam szczerze, że wcześniej nie byłam nim zbytnio zainteresowana, ale po ostatnich akcjach jestem za zmianą.
EGLwro 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 24, 2012 21:28
Posty: 253
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 18:20    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Kiedy głosowanie za usunięciem?
d754562 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Nie Lut 02, 2014 19:15
Posty: 24
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 15:47    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Głosowanie za usunięciem wg mnie nie uda się póki nie zostaną spełnione dwa warunki:
- znajdzie się chętny zając miejsce zarządcy i przedstawi w sposób zwięzły i przystępny co poprzedni robi źle i jak chce to naprawić
- znajdzie sposób na dotarcie do mieszkańców oraz późniejszą komunikację, która teraz przecież leży 6 stóp pod ziemią

Obecnie część mieszkańców jest tym bardziej niezadowolona z obecnego zarządu w związku z absurdem blokad na miejscach parkowania, tym bardziej takiej osobie będzie łatwiej zająć miejsce zarządcy, wymaga to jednak sporego zaangażowania - samo pisanie na forum nie wystarczy.

Lokum i zarządca stosują miękkie techniki negocjacyjne co jest zresztą oczywiste w końcu chodzi o pieniądze, więc brak zorganizowania i realnych i konkretnych (choćby niewielkich) działań jest im na rękę - najprostszy przykład to wymiana płytek gdzie tylko kilku mieszkańców podjęło działania inne niż pisanie na forum.
Kafka79 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 11, 2016 18:34
Posty: 6
Skąd: etap III

PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 18:23    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Atrium, to nie jedyny zarządcą we Wrocławiu. Trzeba znaleźć inną firmę, która zarządza nieruchomościami i im zaproponować tę funkcję. Sami nam powiedzą jak bezboleśnie przeprowadzić taką zmianę.
Problem w tym, że połowa mieszkańców to wynajmujący, którzy mają wszystko gdzieś i im nie zależy. Ci, którym zależy są w mniejszości. Deweloper i ich giermek o tym wiedzą i sprytnie to wykorzystują. Trzeba sprawę raz na zawsze doprowadzić do końca. Nie po to braliśmy kredyty na całe życie, żeby teraz nie mieć wpływu na strategiczne decyzje dotyczące osiedla. Swoją droga czy ktoś widział parkującego niepełnosprawnego na tych miejscach, które bezprawnie nam zabrano?
ffoopp 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lis 05, 2016 20:17
Posty: 3
Skąd: W-w

PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 20:53    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Dla tych co jezscze nie wiedzą - pracujemy nad akcją powołania zarzadu mieszkańcow, żeby nadzorować zarządce.
Wtedy będziemy mogli skutecznie walczyć z takimi kwiatkami jak te słupki i blokady, i innymi pojawiającymi się w przyszłości.

Dzięki zarządowi mieszkańców nie będziemy musieli za każdym razem zbierać podpisów i "prosić" zarządce o wycofanie się z takich decyzji.
Poprostu będziemy mięć zarząd, który będzie blokował takie zapędy.


Potrzebna będzie pomoc m.in. w zbieraniu podpisów.
Osoby prawdziwie chętne do pomocy proszę o kontakt przez prywatną wiadomość.
Raptorinho 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sie 11, 2014 19:21
Posty: 44
Skąd: Wrocław-DiTrevi

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 22:07    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy

Ocena prawidłowości działania Zarządcy następuje w drodze udzielenia mu absolutorium. Z uwagi na jego nie konsultowane z Właścicielami działania może mu być ciężko...
dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 8:38    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja rozpoczeta

Mamy pełnomocnictw za powołaniem zarządu od blisko 45% udziałowców. Zastało do uzbierania ostatnie 5-6% (dla pewności).

Warto się zmobilizować. To ostatnia prosta.
EGLwro 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 24, 2012 21:28
Posty: 253
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 18:05    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja rozpoczeta

A jak będzie dystrybuowana uchwała o powołaniu zarządu?
Bo o ile za taką uchwałą bym zagłosował to pełnomoctnictwa ogólnego do głosowania w moim imieniu nie podpiszę.
Ciekawy123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 12, 2017 12:44
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 15:56    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!

EGLwro napisał:
Bo o ile za taką uchwałą bym zagłosował to pełnomoctnictwa ogólnego do głosowania w moim imieniu nie podpiszę.

No i masz racje. Bo to jest daleko idące uprawnienie.

Była 2 tygodnie u mnie na 4 etapie dziewczyna w sprawie podpisania pełnomocnictwa. Zaciekawiła mnie cała ta akcja i zacząłem wypytywać o szczegóły. Oprócz deklaracji i obiecanek że będzie taniej nie usłyszałem żadnych konkretów.
Był brak wiedzy i nie dostałem odpowiedzi na moje pytania.
Zaniepokoiło mnie to że można agitować nad tak poważną zmianą dla tak dużej wspólnoty, która na pewno generuje wiele licznych problemów i trzeba mieć naprawdę szeroką wiedzę aby to robić a nie odpowiedzieć na te proste zadawane pytania.
Skąd będzie taniej? A co osoby wybrane dla zarządu chcą zrobić dla wspólnoty tj. jaki mają program?
Miałem też poważne zastrzeżenie do samego pełnomocnictwa. Nie było w nim żadnych danych osobowych osób które je udzielają np. numeru dowodu. Samo imię i nazwisko to za mało. Zastanawiające że nie ma numeru dowodu osobistego.
Widziałem jak w mojej klatce pełnomocnictwo to podpisywało dwóch młodych chłopaków, którzy nie są właścicielami tylko mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu.
Niepokojące jest to zatem że te pełnomocnictwa może podpisać każdy naet imieniem i nazwiskiem właściciela mieszkania bo przecież wiedzą od kogo je wynajmują.
PawelJ83 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 18:46
Posty: 1509
Skąd: Nyska 50

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 17:16    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!

Raptorinho napisał:
Ocena prawidłowości działania Zarządcy następuje w drodze udzielenia mu absolutorium. Z uwagi na jego nie konsultowane z Właścicielami działania może mu być ciężko...

Może go od Was wcale nie otrzymać a i tak nie rodzi to żadnych skutków prawnych
http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/69-prawo/767-konsekwencje-nieudzielenia-absolutorium-zarzadowi-wspolnoty-mieszkaniowej

Ciekawy123 napisał:
Miałem też poważne zastrzeżenie do samego pełnomocnictwa. Nie było w nim żadnych danych osobowych osób które je udzielają np. numeru dowodu. Samo imię i nazwisko to za mało. Zastanawiające że nie ma numeru dowodu osobistego.

Gdzie w przepisach prawa jest napisane, że pełnomocnictwo musi zawierać numer dowodu osobistego mocodawcy ?

Ciekawy123 napisał:
Widziałem jak w mojej klatce pełnomocnictwo to podpisywało dwóch młodych chłopaków, którzy nie są właścicielami tylko mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu.
Niepokojące jest to zatem że te pełnomocnictwa może podpisać każdy naet imieniem i nazwiskiem właściciela mieszkania bo przecież wiedzą od kogo je wynajmują.

Jeżeli to prawda to nie dość, że źle to świadczy o profesjonalizmie osób zaangażowanych w tą akcję to co ważniejsze doszło do popełnienia przestępstwa > czeka Was widzę bardzo ciekawe spotkanie roczne Cool
http://www.arslege.pl/falszerstwo-dokumentu/k1/a310/

Gorące pozdro z Innovy Rotfl
dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 9:38    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja rozpoczeta

Pełnomocnictwo na rzecz powołania Zarządu nie daje jego członkom absolutorium w głosowaniu na późniejsze uchwały. Treść pełnomocnictwa wskazuje, że członkowie Zarządu podejmą się negocjacji z Atrium i p. Przyczyną, celem renegocjacji warunków jego pracy na rzecz naszego osiedla. I tyle. Zero dramatów.

W pełnomocnictwie nie muszą występować dane osobowe członków Zarządu i nie rozumiem dlaczego miałyby tam być. Poziom weryfikacji tych osób wraz z dowodem osobistym będzie na etapie notarialnym. Nie wyobrażam sobie aby dane osobowe latały po całym osiedlu, żeby każdy kto ma ochotę mógł popatrzeć na numer PESEL, dowód osobisty i inne.

Rozumiem, że nie jest komfortowe, że osoba odwiedzająca mieszkania z pełnomocnictwami nie posiadała zakrojonej na szeroką skalę wiedzy na nurtujące kogoś pytania ale z drugiej strony wszystkie materiały (w tym odpowiedzi na najczęstsze pytania) znajdują się m.in. na Facebooku. Można też je zadać na forum i na pewno znajdzie się ktoś kto udzieli na nie odpowiedzi. Do chodzenia po mieszkaniach zgłaszały się osoby zaangażowane w sprawy i chcące coś zrobić i to jest ważne. Jeśli właściciel jest zainteresowany zmianą to znajdzie sposób aby wiedzę zebrać.
Ciekawy123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 12, 2017 12:44
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 12:41    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!

dolina.muminkow napisał:
W pełnomocnictwie nie muszą występować dane osobowe członków Zarządu i nie rozumiem dlaczego miałyby tam być.

Ale nie pisałem o danych członków zarządu. Miałem na myśli dane osoby która udziela pisemnego pełnomocnictwa do czynności w nich określonych. Czy podpisanie go i to często jeszcze w sposób mało czytelny lub nieczytelny jest prawidłowe?
Jeszcze raz potwierdzam to co widziałem - podpisanie pełnomocnictwa przez ludzi którzy nie są właścicielem mieszkania.
Dlaczego zatem ci co to zbierają tego nie weryfikują?
Jest to między innymi przez to zatem do podważenia


dolina.muminkow napisał:
Rozumiem, że nie jest komfortowe, że osoba odwiedzająca mieszkania z pełnomocnictwami nie posiadała zakrojonej na szeroką skalę wiedzy na nurtujące kogoś pytania

Zatem to smutne -pełna profeska. Ta dziewczyna co była u mnie nie miała żadnej wiedzy. Nie potrafiła odpowiedzieć na żadne z najprostszych pytań. Skoro przychodzi ktoś do mnie i składa deklaracje to warto aby miała je poparte wiedzą.
Cytat:
Jeśli właściciel jest zainteresowany zmianą to znajdzie sposób aby wiedzę zebrać.

No właśnie tę wiedzę chciałem pozyskać od osoby która przyszła przed ewentualnym popisaniem czegokolwiek . No chyba że ma być tak - o nic nie pytaj i wszystko podpisz.
chodz_do_mnie 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Wto Lut 21, 2017 20:31
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 20:44    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja rozpoczeta

@Ciekawy123

U mnie byli i od razu weryfikacja, czy jestem właścicielem zatem proszę nie smuć tutaj. Chwała im, że w końcu ktoś się za to zabrał. Ludzie poświęcają swój własny czas i zdrowie. Jeżeli masz coś do zaproponowania dla naszego wspólnego dobra Ciekawy123 to coś też zrób a nie siedzisz i tylko obsmarowujesz słuszną inicjatywę.

W koło mnie wszyscy sąsiedzi właściciele są za inicjatywą i z niecierpliwością oczekują na uzbieranie ponad połowy głosów. Nigdy osobiście nic złego nie usłyszałam odnośnie zbierania głosów więc podejrzewam, że tylko próbujesz zasiać zamęt w sieci. Osobiscie być mi tego nie powiedział... o ile w ogóle jesteś właścicielem na naszym osiedlu. Na forum to tak łatwo wylać żale, nie ....????
Ciekawy123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 12, 2017 12:44
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 16:26    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja zakonczona - nowy Zarzadca !!!

chodz_do_mnie napisał:
U mnie byli i od razu weryfikacja

No to jak tak ta weryfikacja wyglądała?
Ja tą weryfikacje widziałem u wynajmujących studentów o której już dwa razy pisałem wcześniej.
Każdy z ludzi w drzwiach ,,wyskakiwał" z aktem notarialnym i dowodem?
Ale napisz koniecznie proszę jak to wyglądało?
chodz_do_mnie 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Wto Lut 21, 2017 20:31
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 21:28    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy - akcja rozpoczeta

Zaproponowałabym zatem powiadomić odpowiednie organy ścigania jeżeli ci studenci sfałszowali podpis właściciela.

Jeśli studenci podpisali się za siebie to przecież nikt nie będzie brał tych podpisów pod uwagę...

Jestem bardzo ciekawa sytuacji... musiała być bardzo zabawna... szczególnie, że tak stałeś, zaglądałeś ... ba przyglądałeś się uważnie zza ramienia wszystkim i z pewnością dokładnie wiesz co kto i czy w ogóle napisał ...
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama