portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » Jak się faktycznie żyje na osiedlu?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
pawlojr 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Nie Maj 28, 2017 23:55
Posty: 3
Skąd: wrocław-di-trevi

PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 0:14    Temat postu: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Witam,
Jestem zainteresowany mieszkaniem w VII etapie. Dopóki nie trafiłem na to forum byłem w zupełności przekonany. Trochę od centrum, ale nie daleko, dużo zieleni, dobra komunikacja, cisza i spokój, ładne i zadbane osiedle, dobry deweloper.
Po przeczytaniu forum… mordobicie, ciapaci chodzący po klatkach, wirtualna ochrona, fatalna akustyka mieszkań, podchmielone osobniki, problemy z zarządcą (np. Pan jest Emocjonalny Smile, dostęp do wszystkiego przez Internet obiecany od lat jak i nowe bramki, odpadające elewacje i pozew zbiorowy itd.)
Wiem, że takie wątki co jakiś czas się pojawiały, ale chciałem was jeszcze raz zapytać jak to faktycznie wygląda, jak się żyje na osiedlu?

1. Jak jest z bezpieczeństwem wieczorem? (dziewczyna czasem kończy późno prace i sama wraca np. o 23). Jak to wygląda na osiedlu i ogólnie w okolicy Tarnogaju? Czy monitoring jest również na klatkach i w garażach? Co dalej, jeśli chodzi samozamykające się bramki wejściowe?
2. Bardzo mnie martwią te wpisy odnośnie słyszenia sąsiadów przez ściany. Jedni mówią, że jest super, a inni, że największy dramat jaki widzieli (słyszeli). Czy ktoś robił ekspertyzy, bo parę osób pisało o tym? Z chęcią zapłacę za eksperta do zbadania jak tylko będzie to możliwe w tym mieszkaniu. Czytałem, że bloczki silka 24cm maja bardzo dobrą właściwość tłumienia, ale już sam nie wiem – może w pierwszych etapach była inna technologii użyta.
3. Czy naprawdę jest taki problem z zarządcą? Wiem, że ludzie na forach lubią narzekać i potem obraz wszystkiego jest negatywny. Samo bycie „emocjonalnym” dla mnie nie jest problemem, jeśli ktoś robi to co powinien.
4. Czy jest problem mieszkań kupionych pod wynajem? Tzn studenciki, głośna muzyka cały dzień albo w nocy, częste imprezy (również w tygodniu), itd. Było parę wpisów o tym, ale tak się dzieje na każdym osiedlu. Czy na di trevi jest „standardowo” czy jest bardzo dużo tego typu osobników?
5. Nigdzie nie wiedziałem takiego wątku. Czy jest problem z owadami/komarami? Jest tam w około dużo zielieni z ROD i się zastanawiam czy w lato wieczorami nie jest to problem.

Trochę sporo tych pytanie, ale to pierwsze mieszkanie, które kupuje i pewnie na kolejne 10-15 lat wiec nie chciałbym potem żałować.

Liczę na szczerą odpowiedz mieszkańców, oczywiście jeśli znajdą chwilę czasu 😊
Pozdrawiam,
ostr_y 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 23, 2017 9:11
Posty: 10
Skąd: 37

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 9:12    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Ad1. Monitoring generalnie jest. Ale w tej sprawie warto dowiedzieć się co będzie na kolejnym etapie. Etap etapowi nie równy.
Ad2. Ja uznaje wygłuszenie za niezłe. Sąsiadów z góry ani z dołu nie słyszę. Mam za to sąsiada już w sąsiedniej klatce który lubuję się głośną muzyką ale tak naprawdę głośną i wtedy go słychać.
Ad3. Zarządca dramat. Od miesiąca nie mogę się doprosić informacji maile telefony - gościu ma wyjebane!
Ad4. Jak na każdym nowym osiedlu. Nie oszukuj się jeśli chcesz mieszkać w miarę blisko centrum na dużym osiedlu musisz się liczyć że część mieszkań jest kupiona pod wynajem. Dotyczy to wszystkich nowych osiedli DiTrevi nie jest tu wyjątkiem.
Ad.5. W mojej ocenie całkowity brak problemu.
karmaa 
   

Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 13:52
Posty: 26
Skąd: Etap V

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 18:31    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

1. Monitoring jest na parkingu i w klatkach na pewno. Co do garażu nie wiem, ale tak jak wyżej: etap etapowi nie równy
2. Bez przesady z tym, że słychać tak strasznie wszystko przez ściany. Bardziej słychać w pionie, ale to faktycznie ktoś się musi głośno zachowywać.
3. Tak jest problem z zarządcą. Bo mieszkańcy często próbują na niego zrzucić winę za rzeczy, które nie są do końca zależne od niego. Niestety co do wyższego postu: nie na wszystkie maile i telefony odpowiada sam zarządca, są ludzie do tego zatrudnieni. Z telefonem nie mieliśmy większego problemu, nawet jak w atrium ktoś do końca nie jest pewny odpowiedzi to mówi, że się dowie i oddzwoni. Z mailami jest faktycznie gorzej, ale jak dla mnie jedynie pod względem oczekiwania na odpowiedź.
4. i 5. jak wyżej
pawlojr 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Nie Maj 28, 2017 23:55
Posty: 3
Skąd: wrocław-di-trevi

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 23:26    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Dzięki za odpowiedz. A generalnie okolica osiedla wieczorem?
mtzecik 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 18, 2013 17:53
Posty: 196
Skąd: 41d

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 8:24    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

pawlojr napisał:
Dzięki za odpowiedz. A generalnie okolica osiedla wieczorem?


Generalnie nie jest źle, trochę szwęda się po tarnogajskiej -> Fresh pijanych patoli z kamienic.
Ablazer 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Cze 17, 2014 14:53
Posty: 37
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 11:28    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Ad.1 Czasem wracam po 23, żona też wracała. Generalnie czuję się raczej bezpieczniej niż na większości osiedli na których wcześniej mieszkałem. Raczej cisza i spokój, nie kręci się żadne dresiarstwo, rzadko i sporadycznie niegroźny żul. Ciapaci i mordobicia to były pojedyncze przypadki przez kilka lat spowodowane raczej przypadkowym wynajmowaniem mieszkań przez takich osobników niż jakimś generalnym problemem.

Ad.2 Nie wiem czy to kwestia etapów, sąsiadów, czy zrzędliwości niektórych, ale u mnie jest w normie. Przypominam też że mieszkamy w bloku, co oznacza, że czasem niestety się słyszy sąsiada zza ściany lub z góry, ale nie jest tak, że słyszysz wszystko co sąsiad robi.

Ad.3 Tak, zarządca jest zarządcą od Lokum. Z tego co się orientuje jest to ich były pracownik. Tak jak się już zorientowałeś jest raczej niemiły, niepomocny i nieterminowy. O odrobinie dobrej woli już nie wspominam.

Ad.4 Tak, jest tu dużo osób wynajmujących. Jak przechodziłem po klatce w IV etapie od mieszkania do mieszkania to oceniłbym, że może to być nawet 40%. Z drugiej strony około 40% to młodzi rodzice/ przyszli rodzice.

Ad.5 W mieszkaniu raczej nie, tyle samo co na innych osiedlach bym powiedział.
magdawesola 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Mar 20, 2016 8:18
Posty: 46
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 21:19    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Cześć.
Ja mieszkam tu i jest całkiem dobrze.
Trochę słychać sąsiadów ale tylko jak jest imprezka. Tak to jest zwyczajnie fajnie no ale jak ktoś chce mieszkać w bardzo wysokim standardzie to może ta Inwestycja jest więcej niż średnia ale nie najwyższa.
Sąsiedzi są spoko. Nie ma problemów z owadami. Choć przyznam, że jeżeli chodzi o sąsiedztwo to trochę jest nieprzyjemny zapach z tutejszych lakierni samochodów.
Jest on dość intensywny i brzydki .
To jedynie mnie zaskoczyło. Mam nadzieje , ze pobliski park choć trochę z neutralizuje to niezdrowe powietrze.
Tak to bardzo miło tu jest . Very Happy 😃😊
magdawesola 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Mar 20, 2016 8:18
Posty: 46
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 21:27    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Nigdy nie było jakiś dziwnych pijaczkow ani żadnych zaczepek.
My nie jesteśmy już tacy młodzi a tu mieszkają bardzo młodzi i myślą rozwojowo co jest pozytywne. ☺👍☺
magdawesola 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Mar 20, 2016 8:18
Posty: 46
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 22:19    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Trochę pociągi słychać tez.
pawlojr 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Nie Maj 28, 2017 23:55
Posty: 3
Skąd: wrocław-di-trevi

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 2:39    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Pociągi to nie problem, mieszkam teraz na Nadodrzu I mam co minutę tramwaj pod oknem😊
Ale o jakimś smrodzie to nie słyszałem (też nic nie czułem jak byłem kilka razy). Gdzie jest ten lakiernik? Myślałem, że tam w około tylko hurtownie i biura więc co najwyżej ruch na Klimasa, międzyleskiej itd., że jest to bardziej zielona okolica niż centrum. Ktoś jeszcze to zauważył, tj jakieś smrody z tych zakładów?
magdawesola 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Mar 20, 2016 8:18
Posty: 46
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 8:17    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Powiem, Ci tak. Mieszkam na etapie 5 . Dziś w nocy była taka impreza , że czegoś takiego jeszcze nie doświadczylismy.
W tygodniu to koguta piejącego słychać no ale wczoraj to do godziny 2 w nocy nie spałam.
Żeby nie było, że jest cudownie. Alkohol tak śmierdzal mi przez balkon , że czuliśmy się jakbyśmy pili razem z nimi.
To jest fakt . Możesz zapytać mieszkańców 45 i 47
Czyli znowu zwyczajny brak kultury.
papafl 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Sie 01, 2012 21:45
Posty: 377
Skąd: 43B

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 8:33    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Mieszkam tutaj 5 lat i nigdy nie czułem nic z lakierni. Nawet nie wiedziałem do dziś, że jest gdzieś w okolicy xD
KsiadzzKlimasa 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Czw Cze 15, 2017 17:58
Posty: 9
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 15, 2017 18:14    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Ad 1) jak pisali poprzednicy
Ad2) Super wcale nie jest. Jest "zgodnie z obowiązujacymi normami". Ścianki masz z suporeksu czy podobnego gówienka i o ile izolacyjność akustyczna mieści się wnormie budowlanej, to jest gorsza niż w mieszkaniu z żelbetu. Taka prawda. Tyle że tak budują wszyscy deweloperzy - ścianki działowe z tego materiału stawia każdy od firmy krzak po przereklamowany Archicom. Na forum znajdziesz nawet wpisy ludzi którym przeszkadzały odgłosy figli miłosnych... tak, serio.
Ad 3) "Jeszcze się taki nie narodził by wszystkim dogodził" - jednym Atrium przeszkadza innym nie. Ja nie zgadzam się z argumentami jego przeciwników.
Ad4) j.w.
Ad 5) Nie, przynajmniej u mnie. To nie jest osiedle "nad rzeką, z dostępem do własnej mariny" gdzie nocą zeżrą Cię komary a latem będzie capiło jak z sadzawki. No i wilgoć. Codo much - jak wszędzie gdzie żyją ludzie.

Od siebie dodam tyle - jak będziesz kupował mieszkanie to zadaj miłej pani pytanie czy w przypadku odpadnięcia płyt z zewnętrznej elewacji oddadzą Wam pieniądze (jako rekompensatę związaną ze zmianą wyglądu zewnętrznego budynku) czy po prostu walną jakieś kartonowe badziewie z komentarzem "kupował Pan mieszkanie a nie płacił za zewnętrzną elewację" (Tak, to usłyszałem w ich biurze).
I zastanów się czy będziesz miał tyle powietrza między blokami, bo w etapach I-IV wyglądało to po ludzku, ale im dalej tym Olczyk zamienia się w typowego dewelopera - ciasnota i zaglądanie sąsiadowi do talerza.
Martuchnaaa 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Paź 22, 2017 20:40
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 21:09    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Witam,

Również jestem zainteresowana kupieniem mieszkania w 8-etapie. Proszę o informację odnośnie czynszu (3 pokojowe mieszkanie ) oraz opłat związanych z ochroną? W biurze otrzymałam informację, że ochrona jest narzucona przez dewelopera tylko na początku, a dalsza decyzja co do jej posiadania podejmowana jest przez mieszkańców. Jak to wygląda w praktyce?Smile
magdawesola 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Mar 20, 2016 8:18
Posty: 46
Skąd: Wrocławia

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 6:57    Temat postu: Re: Jak się faktycznie żyje na osiedlu?

Cześć
Akustyka jest FATALNA. powtarzam FATALNA.
Nigdy bym nie kupiła tu mieszkania za takie pieniądze gdybym wiedziała , że tak będzie głośno. Słyszę jak sąsiad na gorze robi siku. Jak sąsiadka chodzi na obcasach. To mieszkanie z góry.
Z bocznych słychać wszystko.
Śmiech sąsiadki.
Z korytarza każdy krok niesie.
Okropnie .
Bardzo niedobrze to jest zrobione. 😢😡🙉👎👎👎
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama