portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » Prąd, Tv, Internet
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prąd, Tv, Internet

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 39, 40, 41    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jaca.a 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Pon Paź 03, 2016 23:14
Posty: 10
Skąd: Wrocławia di Trevi etap1

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 23:28    Temat postu: Naziemna telewizja cyfrowa

Cytat:

Witam,
odnośnie naziemnej telewizji cyfrowej odpytywałem już serwis Atrium, oto uzyskana odpowiedz i jak widać idą po jak najmniejszej linii oporu przerzucając to od razu na decyzję całej wspólnoty (a wiemy że jakiekolwiek głosowania u nas to lekki koszmarek).

Odpowiedz Atrium:
Użytkownik techniczny@atrium-bon.pl napisał(a):
> Temat: Re: antena zbiorcza
> Data: 2016-10-03 10:21
> Nadawca: techniczny@atrium-bon.pl
> Adresat: "" <>;
>
> Dzień Dobry,
>
>
> w odpowiedzi na Pana zapytanie informujemy, że obecnie zainstalowany
na
> budynku system odbiorczy nie jest dostosowany do odbioru sygnału z
MUX-8.
> Powodem takiego stanu jest polaryzacja sygnału, która wymaga innego
typu
> anteny.
> W momencie realizowania przez firmę Lokum przedmiotowych budynków
nie był
> dostępny MUX-8.
>
> Obecnie podjęliśmy działania w celu rozpoznania możliwości
modernizacji
> instalacji RTV na wszystkich budynkach Wspólnoty Mieszkaniowej.
>
> Po otrzymaniu wycen kosztów przedstawimy je Wspólnocie Mieszkaniowej
na
> najbliższym jej zebraniu. Niezbędna jednak będzie modernizacja
instalacji.
> Oczywiście będzie to związane z podjęciem uchwały członków
Wspólnoty
> Mieszkaniowej a po jej podjęciu z zebraniem przez nią niezbędnych
finansów
> do tej realizacji. Obecnie Wspólnota Mieszkaniowa z uwagi na fakt
braku
> dotychczasowego zbierania środków na ten cel nimi nie dysponuje.
>
>
>
> Z poważaniem
> Tomasz Radtke
> specjalista ds. technicznych
> tel. 71/7980087 wew. 24
> ATRIUM Biuro Obsługi Nieruchomości



Na powyższego maila odpowiedziałem (po zaczerpnięciu lektury w sieci):

Dziękuję za odpowiedz.
Faktycznie podczas budowy nie było mux8 jednakże z tego co wiem nasz
budynek ma anteny pod odbiór radia na pasmach VHF, ponadto na VHF
nadawane były niektóre kanały tv analogowej m.in. Tvp1 a tak się składa
że mux8 również ma emisje na VHF.
Także raczej nie trzeba zasadniczo zmieniać instalacji a odpowiednio ja
zestroić. Liczę że Atrium nie poprzestanie na jednostronnej opinii
obecnego konserwatora RTV i wycenie. Proszę to wziąć pod uwagę bo
synchronizacja anten i zwrotnic antenowych to nie temat na posiedzenia
Wspólnoty i raczej kompetencje Zarządcy są wystarczające.

Pozdrawiam,


Możliwe że moja odpowiedz nie jest idealna ale czekam co odpisze ATRIUM.

Jednocześnie zachęcam żeby inne osoby również odpytywały ATRIUM co z MUX-8 na naszym osiedlu.
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 2:02    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Jan123 napisał:
Kurzynsky napisał:
Moge polecić FineMedia ze względu na cenę 300/300 za 54 pln. W nowym etapie z ulotką zakładają 1Gbit/1Gbit za 54 pln.


Panie Kurzyński, zgadzam się to najlepsza oferta.
Przekalkulowałem, dzwoniłem na infolinie co mogą mi zaoferować i wyszło mi to co w załączniku.

Założenia sam internet bez dodatków umowa na dwa lata, średnia cena miesięcznie jak dają miesiąc za 1zł, nie uwzględniałem ceny podłączenia

Widzę co 2 lata coraz dokładniej sprawdzam Wink


http://www.speedtest.net/my-result/5696719045

http://www.speedtest.net/my-result/5696721229



ladnie smiga 1GB tylko ciezko wycisnac mimo mam ssd i gb lan
krzysiek0910 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Paź 01, 2016 12:49
Posty: 2
Skąd: Klatka 45

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 11:48    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

MarcinLa napisał:
co masz na myśli mówiąc wszystkie??
ja mam wszystkie których potrzebuje ; )


Mam namyśli wszystkie muxy. U mnie w mieszkaniu jest kilka programów a i tak każdy nie działa prawidłowo Sad
dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 12:57    Temat postu: Re: Naziemna telewizja cyfrowa

jaca.a napisał:
Cytat:


Możliwe że moja odpowiedz nie jest idealna ale czekam co odpisze ATRIUM.

Jednocześnie zachęcam żeby inne osoby również odpytywały ATRIUM co z MUX-8 na naszym osiedlu.


Dostałem identyczną odp od Atrium. Dosłownie kopiuj-wklej. To śmieszne że mielibyśmy nad tym głosować.
jaca.a 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Pon Paź 03, 2016 23:14
Posty: 10
Skąd: Wrocławia di Trevi etap1

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 18:41    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Witam,
niestety poza tym że osiedle będzie musiało glosować to coś czuję że koszt tzw. modernizacji anten będzie na tyle wysoki że ludzie to odrzucą, bo coś nie wierzę żeby Atrium w jakikolwiek sposób było zainteresowane aby było to tanie bo i tak to przerzuca na lokatorów Sad
dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 8:15    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

jedna taka antena kosztuje 69 zł, o jakim duży koszcie może być mowa...
z głosowaniem jest problem, nie że odrzucą, tylko że jak większość uchwał nie zostanie podjęta, bo nie zagłosuje wystarczająca liczba osób.
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 18:20    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Jan123 napisał:
Kurzynsky napisał:
Moge polecić FineMedia ze względu na cenę 300/300 za 54 pln. W nowym etapie z ulotką zakładają 1Gbit/1Gbit za 54 pln.


Panie Kurzyński, zgadzam się to najlepsza oferta.
Przekalkulowałem, dzwoniłem na infolinie co mogą mi zaoferować i wyszło mi to co w załączniku.

Założenia sam internet bez dodatków umowa na dwa lata, średnia cena miesięcznie jak dają miesiąc za 1zł, nie uwzględniałem ceny podłączenia

Widzę co 2 lata coraz dokładniej sprawdzam Wink


Bestgo co 2 miesiace miał przerwe czyli przez 24 miesiace było ich 12, po 4 h
Finemedia dopiero pierwszy miesiac już były dwie przerwy 4h 16:30-20:30 i kolejna 14:00 10 minut.
jaca.a 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Pon Paź 03, 2016 23:14
Posty: 10
Skąd: Wrocławia di Trevi etap1

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 19:07    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Co do netu, to przedłużyłem umowę w Netii:
trzy pierwsze miesiące po 1zł a potem 45,9, umowa na 24m-ce, pobieranie do 50Mb/s wysyłka do 10MB/s (na speedtest wychodzą zbliżone wyniki). Przedłużam umowę już 2 raz.
jaca.a 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Pon Paź 03, 2016 23:14
Posty: 10
Skąd: Wrocławia di Trevi etap1

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 20:08    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Witam,
dla osób zainteresowanych tematem odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w ramach nowego MUX 8 poprzez tzw. antenę zbiorczą mam złe wiadomości.

Jakoś nasz Zarządca dogadał się z Lokum co do zainwestowania w blokady parkingowe, ciekawe że Lokum nie chce nam dofinansować modernizacji anten zbiorczych.





dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 10:35    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

mnie wciąż zastanawia, że takie wydatki jak ten czy zakup skrzyń na piasek albo zatrzasków do bramek dumnie nazywamy inwestycjami i nie jesteśmy w stanie zaleźć na to kasy w kosztach eksploatacji. po 2000 zł na wspólnotę czyli czyli jakieś 3 zł na mieszkanie. przy naszym analogowym sposobie głosowania, koszt jego przeprowadzenia jest pewnie niewiele mniejszy.
mtzecik 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 18, 2013 17:53
Posty: 196
Skąd: 41d

PostWysłany: Śro Sty 18, 2017 22:38    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Ktoś z Was korzystna z Vectry? TV+Net? Mają ciekawą ofertę. Jak stabliność łącza? Jakieś opinie?
dolina.muminkow 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sty 05, 2014 18:16
Posty: 287
Skąd: 43

PostWysłany: Śro Sty 25, 2017 13:50    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

jaca.a napisał:
Witam,
dla osób zainteresowanych tematem odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w ramach nowego MUX 8 poprzez tzw. antenę zbiorczą mam złe wiadomości.

Jakoś nasz Zarządca dogadał się z Lokum co do zainwestowania w blokady parkingowe, ciekawe że Lokum nie chce nam dofinansować modernizacji anten zbiorczych.


Dlatego warto sprawę zgłosić nie tylko do Atrium, ale i do Lokum. Spróbować zareklamować instalację jako wadliwą, bo niedostosowaną do rynku, którego kształt był znany w momencie jej budowy. Koszt modernizacji jest na prawdę nie wielki, a jeśli Lokum chce spróbować wygasić pożar wizerunkowy który ma na osiedlu bez gadania powinno zainwestować te parę stówek.
doradcatv 
   

Forumowicz


Wiek: 27
Dołączył: Pon Gru 18, 2017 13:12
Posty: 162
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 09, 2018 9:06    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Aktualne oferty internet+tv na ulicy ks.Czesława Klimasa we Wrocławiu, znajdują się na stronie https://panwybierak.pl/oferty-telewizja-internet-wroclaw-ul-ks-czeslawa-klimasa/10,986283,8540 Do sprawdzenia dostępności oferty pod dokładnym adresem, niezbędne jest jedynie podanie numeru budynku.
doradcatv 
   

Forumowicz


Wiek: 27
Dołączył: Pon Gru 18, 2017 13:12
Posty: 162
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 16, 2018 9:36    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Aktualne oferty internetu + tv na ulicy Bardzkiej we Wrocławiu, znajdują się na stronie https://panwybierak.pl/oferty-telewizja-internet-wroclaw-ul-bardzka/10,986283,754 Do sprawdzenia dostępności oferty pod dokładnym adresem, niezbędne jest jedynie podanie numeru budynku.
jarek033 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Wto Gru 30, 2014 9:00
Posty: 4024
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 11:40    Temat postu: Re: Prąd, Tv, Internet

Gram w multi, neta zmieniałem kilka razy. Póki co Martel mnie nie zawodzi. Jeszcze uprzedzam, że mieszkam w Mrozowie. Było dość ciężko znaleźć normalnego dostawcę neta, więc dlatego zostawiam kontakt.
Odpowiedz do tematu Strona 40 z 41 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 39, 40, 41    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama