portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Lokum di Trevi - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lokum di Trevi - sprawy osiedlowe » Forum » Klub biegaczy osiedla Di Trevi
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 10, 11, 12    Następna     Odpowiedz do tematu    

Ile Km biegasz tygodniowo
  <40
  >40<70
  >70
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 7:28    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Jak ktoś ma ochotę się przyłączyć do biegania - zapraszam.

NArazie z naszego osiedla to tylko 3 osoby biegaja z klatki 43D


Biegi zazwyczaj są :

Wtorek do godziny spokojnie po 17

Czwartek ponizej godziny ale lekko intensywnej po 17

Sobota godzina do uzgodnienia

Niedziela długie wybieganie najlepiej ponad godzine rano


Jesli inne godziny dni to zapraszam to z miłą chęcią się razem pobiega.

Do stosuje sie do kazdej predkosci i odleglosci Wink
Niektórzy nawet 15 minutek tylko biegaja.

Nie trzeba odraz maratonu wszystko powoli

Nie szukaj wymowki WIEK, WAGA, POGODA, Bóle nie ma znaczenia
Wymóki zawsze się znajdzie



30_166.jpg

30_166.jpg


Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 14:06    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Polecam Aplikacje
http://www.endomondo.com

Jeśli ktos chciałby sie przyłączyć do biegania, to wszystkie treningi można śledzić przez neta ONLINE na żywo .

Czyli godzina 18 chcesz biegać a ja wybiegłem o 17 i jestem gdzieś daleko widzisz przez przeglądarkę, że biegnę to w tedy dajesz znać np i biegniemy razem, w połowie sie spotykamy

http://www.endomondo.com/profile/1601558

Jeszcze jedna ciekawa aplikacja
http://www.sports-tracker.com/#/view_profile/tatys
Tylko, że ona pokazuje stan serce bardziej

Poniżej polecam nowa trasa śliczna natura lar lesicki



redzin.jpg

redzin.jpg


mateuszczajka 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 09, 2012 15:02
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 21:07    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Moja Monia pyta czy w tej grupie biegających są jakieś dziewczyny? Bo chętnie dołączyłaby do tej ekipy. Niestety nie chce jeździć ze mną na treningi w piłkę nożną Very Happy

Pozdrawiam
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 7:55    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

mateuszczajka napisał:
Moja Monia pyta czy w tej grupie biegających są jakieś dziewczyny? Bo chętnie dołączyłaby do tej ekipy. Niestety nie chce jeździć ze mną na treningi w piłkę nożną Very Happy

Pozdrawiam

Witaj Mateuszu,
Moja, żona ma zamiar zacząć, ale nie wiem kiedy Wink
Po za tym koleżanka z grabiszynskiej biega jesli w parku grabiszynskim biegamy.
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Sob Lis 17, 2012 10:12    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Metoda doktora van Aakena

"Biegaj dużo, codziennie, mało pij i nie obżeraj się jak świnia" -
to to zdanie, które wypowiedział Ernst van Aaken, niemiecki lekarz sportowy i trener rekordzisty świata na 5000m, podsumowując swoją opinię na temat treningu biegowego.
van Aaken mówił głośno, że podstawą treningu jest duża, a nawet bardzo duża ilość kilometrów bieganych spokojnie - czyli to, co dzisiaj nazywamy bazą tlenową.


Aaken był przekonany, że podstawą wszelkich wyników w biegach długich jest LSD. Nie, nie chodzi o narkotyk! Skrót oznacza Long Slow Distance - czyli długie, powolne rozbiegania, które mają pomóc w budowaniu zdolności tlenowych, kształtowaniu ekonomii biegu oraz zmniejszaniu masy ciała. Poznajecie tę zasadę? Tak, ona do dzisiaj jest podstawą treningu na dłuższych dystansach. Nie zawsze tak jednak było. Dopiero van Aaken sformułował kilka podstawowych zasad treningu biegowego, które do dzisiaj wyglądają podobnie:


1. Biegaj codziennie (ale gdy potrzebujesz przerwy - odpocznij 1-2 dni)
2. Biegaj dużo - od 10 do 80km.
3. Biegaj ostrożnie (większość przy tętnie do 130 uderzeń serca na minutę)
4. Regularnie biegaj szybsze odcinki, ale na pełnym wypoczynku,
5. Proporcja treningu - od 20:1 do 40:1. Czyli na każdy 1km interwałów lub tempa powinno przypadać 20 do 40 kilometrów spokojnego biegania.

To, co sprawiało, że w swoim czasie van Aaken był jednym z "najgłośniejszych" trenerów na świecie, to inne jego kontrowersyjne stwierdzenia.
Uważał, że człowiekowi nie potrzeba więcej niż 5 godzin snu na dobę, sam sypiał ponoć 4 godziny.
Postulował drastyczne ograniczenie liczy spożywanych kalorii - nawet poniżej 1000 kcal.


Van Aaken uważał też, że "każdego można wytrenować". Każdy może biegać spokojnie, doskonaląc swoje zdolności tlenowe, zrzucając nadmiar masy ciała. Uważał, że nieważne są proporcje mięśni do tłuszczu, chodzi tylko o wagę - im mniejsza waga, tym lepiej.

Posiłkował się przy tym niemieckimi doświadczeniami z końcowych lat drugiej wojny światowej, kiedy z powodu biedy ludność cywilna pozostawała przymusowo na diecie liczącej ok. 800 kcal na dobę.
"Ludzie umierali ze strachu przed bombardowaniem, ale nie było prawie w ogóle zawałów serca"
- mówił van Aaken - "Dzisiaj jemy do syta, a liczna zawałów wzrasta w lawinowym tempie".

Niemiec to jest niemiec ostre ma zasady Wink
5 godzin snu to można oglądać filmy do północy o 5 wstać 10km zrobić z rana, o 6.00 jedną kanapkę i do pracy na 7 się zdąży Szok
Jakby ktoś był chętny na taki test to z miłą chęcią się przyłączę Hyhy
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:53    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

BArdzo polecam trase w okolicach zoo latwo od di Trevi mozna dobiec:
tutaj trasa:
http://www.sports-tracker.com/#/workout/tatys/dkrflepm4glcak8h


to nie ma co mowic ,ze zimno tylko biec



2.jpg
 Opis:
piknik w grudniu ;-)

2.jpg





1.jpg
 Opis:
podczas biegu mozna duzo zobaczyc ;-)

1.jpg


Pysiek 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Paź 12, 2012 12:01
Posty: 28
Skąd: Zamość

PostWysłany: Śro Gru 12, 2012 14:51    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

mateuszczajka napisał:
Moja Monia pyta czy w tej grupie biegających są jakieś dziewczyny? Bo chętnie dołączyłaby do tej ekipy. Niestety nie chce jeździć ze mną na treningi w piłkę nożną Very Happy

Pozdrawiam

Ja czasami biegam, mam w planie zacząć biegać częściej więc zapraszamy Smile /Paulina
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Śro Gru 12, 2012 23:04    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Pysiek napisał:
mateuszczajka napisał:
Moja Monia pyta czy w tej grupie biegających są jakieś dziewczyny? Bo chętnie dołączyłaby do tej ekipy. Niestety nie chce jeździć ze mną na treningi w piłkę nożną Very Happy

Pozdrawiam

Ja czasami biegam, mam w planie zacząć biegać częściej więc zapraszamy Smile /Paulina


Paulina to pisz kiedy chcesz wieczorem ktos sie znajdzie Smile
mateuszczajka 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 09, 2012 15:02
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 22:12    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Panie pisać kiedy biegacie, Bo Monia chce do was dołączyć na kilka rundek dokoła bloku Very Happy
mateuszczajka 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 09, 2012 15:02
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 22:15    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Panowie, natomiast ja dołączę do ekipy na jakieś dłuższe bieganie. Kiedy, gdzie i o której zaczynacie?? Trzeba zrzucić kilka zbędnych kilogramów Smile
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 22:24    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

mateuszczajka napisał:
Panowie, natomiast ja dołączę do ekipy na jakieś dłuższe bieganie. Kiedy, gdzie i o której zaczynacie?? Trzeba zrzucić kilka zbędnych kilogramów Smile



Za jednym razem nie da rady pozbyc sie oponki.
Ja jutro z rana 7-8.

Ja zawsze chętny pisz kiedy CI pasuje to sie dostosuje ;--)
mateuszczajka 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 09, 2012 15:02
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 22:52    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

Wiem, że od razu kilogramów się nie pozbędę, ale powoli, powoli... Smile
chętnie zacznę od jutra, chociaż planowałem po świętach... jaki dystans jutro chcesz pokonać?? Maraton czy półmaraton??
mateuszczajka 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 09, 2012 15:02
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 23:09    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

napisz o której startujemy, dostosuję się.
mateuszczajka 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 09, 2012 15:02
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 0:06    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

dzwon lub pisz rano 698 67 94 67
Jan123 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 22:28
Posty: 655
Skąd: 1 etap

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 7:37    Temat postu: Re: Klub biegaczy osiedla Di Trevi

To do zobaczenia kolo ochrony o 8
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 12 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 10, 11, 12    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama